Kategoriler
Anket
Sitemizi değerlendirin
Tarih: 7-10-2018, 12:22
Gönderen: SouthWeb

En son sürüm 5 CC 2018 ile uyumludur. FILTERiT, Adobe Illustrator için benzersiz efektler içeren bir eklenti paketidir. FILTERiT yaratıcı zihninizi canlandırabilir. Bu çok yönlü araç, saniyeler içinde karmaşık görüntülerin basitleştirilmesini sağlar. FILTERiT olmadan bazı efektlerin yapılması imkansızdır. Kullanımı kolay özellikleri sayesinde, basitten karmaşıklığa uzanan şaşırtıcı görüntüler oluşturmak parmaklarınızın ucunda. Bir süreliğine FILTERiT ile oynayın ve kendiniz için sunduğu çeşitli özellikleri keşfedin.
FILTERiT 5 hakkında yeni neler var?

Canlı Sembol Yolu:
"Canlı Sembol Yolu", önceki FILTERiT 4'ten "MetaBrush Tool" a benzeyen yeni bir Canlı Efekt'dir ve özelliklerinin bir kısmını devralır. ("MetaBrush Tool" şimdi durduruldu)

"MetaBrush Tool" da, bir belgede seçilen yol yerleştirilmiş öğe olarak kullanıldı. Ancak "Canlı Sembol Yolu" nda, Illustrator'ın "Semboller" panelinden seçilen Sembolün (birden fazla) örneği yerleştirilmiş öğe olarak kullanılır. Örnek, seçilen yol veya metin nesnesine yerleştirilecektir. Sembol örneği, yol veya metin nesnesinin anahatları boyunca tam olarak yerleştirilebilir.

Canlı 3D Yol:
Önceki FILTERiT 4'lerin "Canlı 3D Dönüşümü" alt menüsündeki her dönüşüm menüsünden özelliklerle eşdeğerdir. Önceki sürümde, her dönüşüm tarzı özel menü ve panele sahipti. FILTERiT 5'te, tüm menüler ve paneller tek bir panele birleştirilir ve adını "Canlı 3D Yol" olarak değiştirdi. Dönüştürme stili panelde seçilebilir ve stilin hızlı bir şekilde değiştirilebilmesini sağlar.

Ayrıca, bu efektle birlikte kullanılacak olan araç olan "3D Döndürme Aracı", daha iyi kullanılabilirlik için Illustrator'ın Araç Kutusu'ndan bu panele taşındı.

Canlı Döşeme:
FILTERiT 5'te, karo tuğla gibi ofset olarak yerleştirilebilir. Canlı Döşeme'den oluşturulan döşeme birimi, Illustrator uygulamasının "Renk Örnekleri" paneline desen olarak eklenebilir. Düzensiz hizalanmış ünite hassas şekilde bağlanabilir.

Canlı Neon / Sınır:
"Canlı Neon" da, "Işık Yayan" seçeneği ile neon etrafında parlaklık efekti eklenebilir. Degrade eğrisini ve kontrastı kontrol edebilirsiniz. "Canlı Neon" veya "Canlı Sınır" da "Otomatik Kontur Şekillendirme" seçeneğini işaretleyerek, efekt "Köşe: Yuvarlak Eklem" ve "Kapak: Yuvarlak" ayarlarını kullanacaktır.

Canlı patlama:
FILTERiT 5'te, patlama şeffaf veya içe doğru veya randomize saydamlığa sahip olabilir.

Canlı iz
FILTERiT 5'te, bazı parametrelerin adları değişti. Parametre değişiklikleri ve kontrol sonucu arasındaki ilişkinin daha iyi anlaşılması için dönüşüm merkezi traşlı kılavuz ile gösterilebilir. Ayrıca, orijinal nesne Gri Tonlamalı mod ise, gerektiğinde otomatik olarak CMYK veya RGB rengine dönüştürülür.

Dalga Etkisi / Lens Etkisi / Çözgü Etkisi:
Bu Etkiler, bu Araçların Efekt versiyonu olarak adlandırılabilir. Etkisi kullandıktan sonra doğrudan metin nesnesine uygulanabilir ve görünümü veya stili değiştirebilir.

Fraktalize Etkisi / Filtre:
FILTERiT 5'te, yatay / dikey eksen için ters seçenek, diğer bazı seçenekler ve parametreler Jeneratörde eklenmiştir. Ayrıca, daha doğru bir sonuç sağlar. Fractalize'in "Filter" sürümü kalıyor ancak "Effect" versiyonunun kullanılması önerilir.

Konu Etiketleri:
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 59
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için lütfen tıklayınız.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Güvenlik Kodu:*
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız