» » Notepad++ 7.5.9 + Portable Full indir
Kategoriler
Anket
Sitemizi değerlendirin
Tarih: 16-10-2018, 01:32
Gönderen: SouthWeb
Notepad++ 7.5.9 + Portable Full indir
Notepad ++, birden çok dil ve kapsamlı bir eklenti sistemi desteği de dahil olmak üzere, Notepad ++ ile aynı mükemmel özelliklere sahiptir, ancak yüklenecek bir şey yoktur.
Kullanıcı Tanımlı Sözdizimi Vurgulama
Kullanıcının kendi dilini tanımlamasına izin verir: sadece söz dizimini vurgulayan anahtar kelimeler değil, aynı zamanda söz dizimi katlamalı anahtar kelimeler, yorum anahtar kelimeleri ve operatörler. (screenshot1, ekran görüntüsü2, ekran görüntüsü3, ekran görüntüsü4).

Otomatik tamamlama
Çoğu desteklenen dil için, kullanıcı kendi API listesini yapabilir (veya api dosyalarını dowload bölümünden indirebilirsiniz). API dosyası hazır olduğunda, bu eylemi başlatmak için Ctrl + Space yazın (ekran görüntüsüne bakın). Otomatik tamamlama hakkında daha fazla bilgi için, bkz. Otomatik Tamamlama NASIL.

Çoklu Belge
Aynı anda birkaç dokümanı düzenleyebilirsiniz.

Multi-View
Aynı anda iki görüntünüz var. Bu, aynı anda 2 farklı belgeyi görselleştirebileceğiniz (düzenleyebileceğiniz) anlamına gelir (ekran görüntüsü). 2 görüntülemede 2 farklı konumda da görüntüleyebilir (düzenleyebilir). Belgenin bir görünümde değiştirilmesi, başka bir görünümde gerçekleştirilir (yani, klon modundayken SAME belgesini değiştirirsiniz).

Düzenli İfade Arama / Değiştirin destekleniyor
Normal ifadeyi kullanarak belgede bir dizeyi arayabilir ve değiştirebilirsiniz.

Tam Sürükle ‘N’ Bırak desteği
Bir belgeyi sürükleyip bırakarak açabilirsiniz. Sürükleyip bırakarak belgenizi bir konumdan (veya hatta bir görüntüden) başka bir yere taşıyabilirsiniz.

Görünümlerin dinamik konumu
Kullanıcı, görüntülerin konumunu dinamik olarak ayarlayabilir (sadece 2 görünüm modunda: ayırıcı yatay veya dikey olarak ayarlanabilir), ekran görüntüsüne bakın.

Dosya Durumu Otomatik algılama
Notepad ++ 'da açılan bir dosyayı değiştirir veya silerseniz, belgenizi güncellemeniz için size bildirilir (dosyayı yeniden yükleyin veya dosyayı kaldırın).

Yakınlaştır ve uzaklaştır
Bu Scintilla bileşeninin başka bir harika işlevi. Sadece ekran görüntüsünü gör.

Çoklu dil ortamı desteklenir
Çince, Japonca, Korece, Arapça ve İbranice Windows ortamları desteklenmektedir. Çince Windows altında, Arapça Windows altında ve İbranice Windows altında eylem ekran görüntüsünde Notepad ++ 'a bakın.

Yer imi
Kullanıcı, yer işareti marjını (satır numarası marjının sağ tarafında bulunur) tıklayabilir veya bir kitap işaretini değiştirmek için Ctrl + F2 tuşlarına basabilir. Yer işaretine ulaşmak için sadece F2 (Sonraki yer imi) veya Shift + F2 (Önceki yer imi) yazın. Tüm yer imlerini silmek için Menü Arama-> Tüm yer imlerini temizle'yi tıklayın. Ekran görüntüsüne bakın.

Brace ve Girinti yönergesi Vurgulama
Çardak, {} [] () simgesinin yanına geldiğinde, çizginin yerini daha kolay bulmak için gösterge kılavuzunun (varsa) yanı sıra düzeltme işaretinin yanında simetrik karşıt sembolün yanı sıra vurgulanır.

Ekran Görüntüsü:

Konu Etiketleri:
Geri
  • Yorumlar: 0
  • Görüntülenme: 11
Değerli ziyaretçimiz, sitemize üye iseniz lütfen giriş yapınız.
Üye değilseniz üye olmak için lütfen tıklayınız.


Yorum Ekle

İsim:*
E-Mail:*
Güvenlik Kodu:*
Okunamayan kodu yenilemek için resmin üstüne tıklayınız